Meble sklepowe powinny być funkcjonalne, solidne oraz eleganckie. Obecnie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby łączyć te cechy. Producenci prześcigają się w różnych pomysłach i w różnorodnych rozwiązaniach.

Sklep potrzebuje, przede wszystkim, klientów, ale potrzebuje także odpowiedniego wyposażenia, w tym mebli, które pozwolą nie tylko na atrakcyjną ekspozycję produktów, ale również będą mogły być użytkowane przez wiele lat.

meble sklep1Elegancki design

Nowoczesne meble to często również eleganckie wyposażenie. Współczesna technologia i rozwiązania konstrukcyjne pozwalają również zadbać o stronę wizualną mebli. Wiele, oczywiście, zależy tu od producenta. Ci najlepsi doskonale wiedzą, jak połączyć piękny, niebanalny design z funkcjonalnością i trwałością, przestrzegając przy tym obowiązujące przepisy prawa i normy.

Oczywiście, trudno tylko kierować się wyglądem mebli sklepowych, jednak np. eleganckie regały czy gondole skutecznie przyciągają uwagę klientów, a o to przecież właśnie chodzi.

meble sklep3Wytrzymałość i funkcjonalność

Nowoczesne meble sklepowe często doskonale wyglądają, ale również oferują wiele różnych rozwiązań, jeśli chodzi o ekspozycję. Muszą być dostosowane do określonego asortymentu, posiadać odpowiednią nośność, odpowiednią przestrzeń pomiędzy półkami (najlepiej możliwość regulacji). Istotny jest dostęp do eksponowanego towaru, musi być łatwy, a same produkty powinny być prezentowane w sposób przejrzysty, harmonijny

Ważna jest również jakość mebli, materiał, z jakiego zostały wykonane. Oczywiście, im lepsza jakość i im większa solidność konstrukcji, tym dłuższa możliwość użytkowania wyposażenia. Dobrym przykładem są tutaj regały drewniane i metalowe. Te ostatnie, ze względu na rodzaj użytego materiału, są, na pewno, trwalsze.

Wybór mebli do sklepu powinien być również uzależniony od dostępnej przestrzeni. W inny sposób zostanie zaaranżowana mała powierzchnia handlowa, a inaczej zagospodaruje się przestrzeń w hipermarkecie czy w dużym supermarkecie.