Dzisiaj branża meblowa rozwija się w zawrotnym tempie. Lista producentów i proponowanych przez nich mebli jest bardzo długo. Projektanci prześcigają się w pomysłach przy tworzeniu nowych wzorów komód, szaf, łóżek. W tej ofercie każdy może znaleźć coś dla siebie bez względu na to czy lubimy klasykę, nowoczesność, a może awangardę? Czego byśmy nie szukali na pewno znajdziemy coś, co przypadnie nam do gustu. Zatem co dziś wybrać by w swoim domu czuć się dobrze, wygodnie a zarazem mieszkanie wyglądało modnie i niepowtarzalnie? Ostatnio popularność zyskały tak zwane meble modułowe.

sklep1Za ich pierwowzór można uznać dobrze wszystkim znane meblościanki. Meble modułowe to w pewnym sensie nowa, przeformowana wersja staroświeckiej meblościanki pasująca do współczesnych wymagań konsumentów i trendów stylistycznych. Charakteryzuje się przede wszystkim funkcjonalnością oraz gładkością powierzchni. Meble modułowe mają bardzo ciekawą kolorystykę od klasycznych bieli i czerni po śmiałe kolory jak na przykład czerwień. Jednak czy wygląd to wszystko co ten rodzaj mebli ma nam do zaoferowania? Otóż meble modułowe przede wszystkim pozwalają na dużą swobodę w aranżacji wnętrza. Nie ograniczają nas wymiary mieszkania, do którego nie pasuje przepiękny lecz zbyt duży komplet. W przypadku mebli modułowych to my sami tworzymy swój własny zestaw. Możemy je tak dostosować by idealnie wpasowały się do naszego wnętrza zarówno pod względem wymiary jak i stylistyki.

Największym atutem mebli modułowych jest fakt, że dzięki samodzielnemu tworzeniu własnego zestawu możemy jak najlepiej zagospodarować przestrzeń w swoim domu Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób posiadających niewielki metraż, ponieważ mogą one maksymalnie wykorzystać przestrzeń do zabudowy. Wedle potrzeby możemy zakupić dowolne elementu, bez przymusu zakupy całego kompletu, który często okazywał się niedostosowany do mieszkania, a co za tym idzie niepraktyczny. Wybierając meble modułowe możemy tworzyć własne aranżacje, możemy mieć meble, które dostosujemy do swojego wnętrza, a nie odwrotnie. Ciekawa stylistyka i kolorystyka,a także forma mebli modułowych sprawie, że doskonale się one wpisują w jedne z obowiązujących trendów w aranżacji wnętrz, mianowicie w styl minimalistyczny.

canned-food-570114_640Styl minimalistyczny zakłada, że mieszkanie powinno być przestronne, uporządkowane i nie może być zagracone meblami i innymi zbędnymi dodatkami. W mieszkanie urządzonym zgodnie z tym stylem będą znajdowały się tylko najpotrzebniejsze meble bez których nie można się obejść. Dla przykłady w sypialni będzie się znajdować tylko łóżko, szafki nocne i półka na książki, a w salonie sofa, krzesła stolik kawowy i lamp. Nie ma tu miejsca na niepotrzebne dodatki i meble. Kupując standardowy komplet mebli będzie nam ciężko urządzić mieszkanie w stylu minimalistycznym, gdyż zmuszeni będziemy do zakupy wszystkich elementów zestawu z czego część może się okazać zbędna. Kupując meble modułowe nie mamy takiego problemu. Wybieramy tylko potrzebne nam artykułu i w dowolnym zestawieniu. Urządzenie mieszkania w stylu minimalistycznym, a co za tym idzie za pomocą mebli modułowych pozwala na utrzymanie nienagannego porządku w mieszkanie, a dodatkowo ułatwia sprzątanie. Mniejsza ilość mebli, to mniejsza ilość powierzchni do odkurzania.

Jak w przypadku każdych mebli tak i w przypadku mebli modułowych warto postawić na jakość. Na meblach nie warto oszczędzać, ostatecznie moją nam służyć przez lata. Fakt, że w przypadku urządzanie mieszkania za pomocą mebli modułowych, których elementy możemy sami dobierać sprawia, że nie musimy się sugerować ceną całego kompletu stanowi ich dodatkowy atut. Możemy zakupić jedynie kilka potrzebnych przedmiotów, bez zbędnych dodatków, co zdecydowanie obniży koszty zakupu nowych mebli.