Kwestia wyboru odpowiednich mebli do sklepu i magazynu jest jedną z najważniejszych decyzji związanych z wyposażeniem tych pomieszczeń. Meble sklepowe i magazynowe muszą łączyć w sobie wysoką jakość, wygodę użytkowania oraz dużą wytrzymałość na uszkodzenia chemiczne, mechaniczne i inne; powinna je również cechować odpowiednia estetyka – w szczególności dotyczy to mebli sklepowych.

canned-food-570114_640Obecnie regały metalowe coraz skuteczniej wypierają z rynku tanie regały drewniane. Przewyższają je znacznie wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia. Regały drewniane są mniej trwałe i łatwiej ulegają wpływowi czynników chemicznych, które mogą je głęboko uszkadzać i odbarwiać. Są przy tym trudne do dokładnego wyczyszczenia oraz wymagają odpowiedniej konserwacji i impregnacji w celu ochrony przed kornikami. Regały metalowe pozbawione są podobnych wad: bardzo łatwo je wyczyścić nawet ze starych zabrudzeń, a dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu i lakierowaniu proszkowemu są odporne na korozję oraz środki chemiczne. Choć przez długi czas wadą tego rodzaju regałów była ich cena, to obecnie bez trudu można kupić wysokiej jakości tanie regały metalowe oraz stojaki metalowe, które przetrwają przez wiele lat.

Spółka K.T.D to doświadczony producent regałów metalowych. Wieloletnie doświadczenie w produkcji i handlu meblami sklepowymi oraz magazynowymi, a także dobry kontakt z klientami, pozwalają na produkcję wysokiej jakości mebli metalowych spełniających standardy wytrzymałości, wygody i estetyki, jakie stawiają przed nimi właściciele sklepów i magazynów.

Niezwykle ważną zaletą regałów metalowych jest możliwość ich łatwego dopasowania do potrzeb, w czym pomagają oferowane systemy regałów. Dzięki nim możliwy jest wybór takich mebli, które ze względu na swoją formę, wielkość, udźwig i przeznaczenie będą stanowiły idealną odpowiedź na potrzeby klientów, a przy tym będą do siebie pasować i tworzyć spójną całość.

Regały i inne meble metalowe cechuje również łatwość ich rozłożenia na części, transportu i ponownego skręcenia, kiedy tylko taka opcja będzie niezbędna np. z powodu przenoszenia sklepu czy magazynu lub powodu trwającego remontu.

Dodatkową zaletą tego typu mebli jest prostota i estetyka wykonania, a także możliwość pomalowania ich na różne kolory. To w znacznym stopniu ułatwia ich dopasowanie do wnętrza sklepu lub odpowiednio przejrzystą organizację towarów w magazynie.