Regały magazynowe niejednokrotnie znoszą bardzo duże obciążenia, są narażone na uszkodzenia oraz na wpływ takich czynników jak np. rozsypane lub rozlane produkty o różnym składzie chemicznym. Z tego powodu, wybierając regał, należy kierować się przede wszystkim jego trwałością, ponieważ tylko produkt wykonany z solidnych materiałów i zabezpieczony przed korozją może w dobrym stanie przetrwać przez wiele lat.

meble sklep1Obecnie regały metalowe wypierając swoje nieco tańsze drewniane odpowiedniki. Przyczynia się do tego niższa wytrzymałość elementów drewnianych oraz podatność na pojawianie się grzybów i pleśni na regałach, które nie są dokładnie oczyszczone z substancji, które się na nie wysypały lub rozlały. Regał metalowy bardzo łatwo wyczyścić i są odpowiednio zabezpieczone przed korozją. Szczególnie mocno przyczynia się do tego malowanie proszkowe, które ma również nieco inny cel: pozwala na oznakowanie regałów kolorami, co znacznie ułatwia znalezienie właściwego typu towarów.

Regały metalowe posiadają szereg zalet:

  • są wykonane z trwałego, wytrzymałego materiału, który wymaga bardzo małych nakładów sił i środków na utrzymanie w dobrym stanie,
  • łatwo odświeżyć ich wygląd,
  • są solidne i stabilne,
  • bardzo łatwo je złożyć i rozłożyć, więc można je bez problemu przetransportować w inne miejsce.

Regały metalowe, z racji zastosowane do ich produkcji materiałów, mogą występować w różnych rozmiarach i bardzo łatwo kształtować każdy z elementów. W przypadku regałów stosowanych w sklepach można dzięki osiągnąć sporą wartość nie nie tylko funkcjonalną, ale także wizualną.

Ten typ regałów może występować zarówno jako regały przyścienne, narożnikowe, jak i wolnostojące. Większość z nich pozwala na dowolną regulację półek, co również ma znaczny wpływ na wygodę ich użytkowania.

Różnorodność regałów metalowych, ich wysoka trwałość, odporność na czynniki środowiskowe oraz walory estetyczne sprawiają, że ten typ regałów jest coraz powszechniejszy. Są szczególnie cenione jako meble magazynowe, ponieważ posiadają zalety niedostępne dla regałów wykonanych z innych materiałów.