Coraz częściej wyposażenie do sklepów można znaleźć także na największej polskiej platformie (nie tylko) aukcyjnej. Czy jednak opłaca się urządzać sklep w takim miejscu? Jeśli tak, na co zwracać uwagę?

Od dawna wiadomo, że w serwisie Allegro można kupić niemal wszystko i to z wielu różnych branż. Łatwo się domyślić, że również wyposażenie sklepów pojawia się na tej platformie sprzedażowej.

regałUżywane regały sklepowe – ceny i jakość

Analizując, jak kształtują się ceny w największym polskim serwisie aukcyjnym, dotyczące obszaru wyposażania powierzchni handlowych, trudno uznać, że mamy tam do czynienia z prawdziwymi okazjami, czy z atrakcyjnymi wyprzedażami. Okazuje się, że nierzadko współpracując z wyspecjalizowana firmą, która na co dzień zajmuje się aranżowaniem sklepów, można wynegocjować podobne albo niższe ceny, do tego otrzymując dodatkowe korzyści. Oczywiście, zdarzają się okazje cenowe, ale wcale nie tak często.

Jeśli już decydujemy się na kupowanie np. regały sklepowe Allegro, warto zwrócić uwagę na ich jakość. Nie jest trudno kupić tani towar, który okazuje się być niskiej jakości. Problem w tym, że takie wyposażenie szybko się zużyje i nastąpi konieczność ponownego wydania pieniędzy. Dlatego warto inwestować w produkty wykonane z najlepszych materiałów, które są solidne i będą eksploatowane przez wiele lat. Przed zakupem warto sprawdzić na forach opinie na temat danego towaru.

półkiCo zapewnia sprzedawca?

Tak naprawdę, jest to jedno z kluczowych pytań. Warto wiedzieć nie tylko, kto produkuje regały, jakie chcemy kupić, ale również na co więcej, niż dostawa, możemy liczyć. Dobra współpraca powinna uwzględniać również wartości dodane. To cechuje profesjonalne firmy, które zajmują się dostarczaniem kompleksowych rozwiązań do sklepów.

Warto sprawdzić, czy zestawienie: Allegro regały sklepowe oznacza także, np. ofertę montażu przez fachowców. Mało tego, zawsze trzeba pytać o serwisowanie kupowanego wyposażenia (szczególnie urządzenia chłodnicze). Jednak okres gwarancyjny szybko mija i warto, żebyśmy nie zostali sami, gdy zakupione wyposażenie ulegnie awarii. Dlatego należy również pytać o opiekę pogwarancyjną.

Najlepiej nawiązać współpracę z firmą, która zapewnia kompleksową obsługę na wszystkich etapach naszej inwestycji w sklepie, a szczególnie z taką, która oferuje również wykonanie projektu powierzchni handlowej.