Odwiedzając sklepy, na każdym kroku spotykamy się regałami. Systemy regałów półkowych są najbardziej pospolitym i najpopularniejszym sposobem na eksponowanie oraz przechowywanie towarów.

Regały do sklepu są łatwo dostępnym meblem, które oczywiście także są wykonywane według indywidualnego zamówienia, według potrzeb klienta. Jeśli mamy większy sklep, to bardzo dobrą inwestycją są całe systemy regałów. Zamawiając regał do swojego sklepu warto jest określić cechy mebla, jak np.:

  • wielkość,
  • wysokość,
  • materiał,
  • kolor,
  • maksymalne obciążenia.

elementy składowe regały

Wiele regałów ma także regulowanie wysokości półek, które można dopasować zależnie od tego, jakich rozmiarów będzie eksponowany towar. Warto już na etapie zamawiania mebla określić, do czego będzie on wykorzystywany i co będzie przechowywane na półkach. Poza tym warto jest również pomyśleć o walorach estetycznych, ponieważ dla niektórych Klientów, oprócz dobrych produktów czy niskich cen liczy się także wygląd sklepu, jak i praktyczność, co sprawi, ze zakupy w takim miejscu będą dla nich przyjemnością.

Wybór odpowiednich regałów systemowych do swojego sklepu nie jest łatwym zadaniem. Przed wyborem warto jest zaplanować wygląd sklepu, jak i rozmieszczenie towarów. Ten krok na pewno pomoże, w pewnym stopniu, w dokonaniu zamówienia regałów.